Феновете на Ланс и Лил влязоха в сблъсъци на почивката на

...

Отново бой на мач във Франция

Феновете на Ланс и Лил влязоха в конфликти на почивката на мача от петия кръг на Лига 1. Привържениците започнаха да се наскърбяват, по-късно полетяха седалки от двете страни. Фенове на Лил нахлуха на терена и се насочиха към бранша на гостите. Тогава полицията се намеси и ги спря, като се наложи да употребява мощ. Инцидентът идва единствено няколко седмици, откакто почитатели на Ница нахлуха на терена за разпра с играчи на Марсилия.

След няколко минути комплициране нещата се успокоиха на стадион “Болер Делелис ”, а второто полувреме стартира с 30-минутно забавяне. Самото дерби на Севера приключи 1:0 за Ланс. Единственото попадение в мача осъществя Пжемислав Франковски в 74-ата минута. За първенеца Лил това е следващият разочароващ резултат от началото на сезона и той има пет точки след първите си пет мача в шампионата.
Източник: bnr.bg